در این آموزش تصویری ، کپی انواع فایل ، موزیک، فیلم به آیفون، آی پد ، از طریق نرم افزار آیتونز ( Itunes ) رو براتون توضیح میدم . این روش خیلی ساده هستش . در این روش میتونید علاوه بر موزیک و ویدیو هر نوع فایلی رو به هر برنامه ای انتقال بدید . مهم نیست فایل شما چی هستش . در این روش بالاخره کپیش میکنیم تو گوشی !

ابتدا  نرم افزار Itunes رو از سایت اپل دانلود کنید یا اگر از قبل  آیتونز رو دارید اونو به آخرین نسخه به روز کنید . این آموزش بر اساس نسخه ۱۲.۷ آیتونز به روز شده . برای دانلود آی تونز روی این قسمت کلیک کنید . اگر این نرم افزار رو دارید و به روز هستش دیگه نیازی به این مرحله نیست  . تا زمان نمایش کادری مشابه کادر عکس زیر صبر کنید و عجله نکنید . اپل قبل از نمایش لینک دانلود ، سیستم شما را شناسایی و مناسب ترین نسخه با توجه به سیستم عامل شما را ارائه میدهد که این کار باعث میشود تا نمایش لینک دانلود کمی طول بکشید . از سایتهای دیگری هم میتونید این نرم افزار رو دانلود کنید اگر نیاز داشتید .

بعد از دانلود iTunes ، نرم افزار رو نصب کنید . نصب نرم افزار خیلی ساده است . فقط برنامه رو اجرا کنید و کلیه گزینه ها رو Next بزنید تا به مرحله Finish برسید .

سپس آیفون خودتون رو از حالت قفل دربیارید و با کابل USB به کامپیوتر متصل کنید  و پیامی که مبنی بر اجازه اتصال گوشی به سیستم هست رو با زدن گزینه  Trust از روی گوشی مشابه شکل زیر تائید کنید .

سپس نرم افزار Itunes رو باز کنید، مشابه شکل زیر روی آیکون گوشی در گوشه سمت چپ و بالای صفحه کلیک کنید.

صفحه ای مشابه شکل زیر خواهید دید. روی  File Sharing مشابه عکس زیر کلیک کنید .

در این قسمت کلیه برنامه هایی که قابلیت کپی فایل رو دارند خواهید دید .حالا شما باید به برنامه پخش کننده موزیک خود که قطعا آنرا قبلا دانلود کرده اید ، بروید تا فایلها را درون آن کپی کنید . اگر تا بحال برنامه ای برای موزیک دانلود نکرده اید ما به شما برنامه VLC رو پیشنهاد میکنیم که هم قابلیت پخش انواع فرمت های تصویری و هم قابلیت پخش موسیقی رو داره پیشنهاد میکنیم . این برنامه را در گوشی دانلود کنید . همچنین به طور کلی اگر برنامه هایی داخل آنها فایل باشد در این قسمت نمایش داده میشود و با انتخاب فایل درون لیست و زدن گزینه Save to میتوانید آنرا به کامپیوتر انتقال دهدید .

apple-file-sharing-3

روی برنامه VLC یا برنامه مورد نظرتان کلیک کنید . کادر سفید مقابل آن در سمت راست فایلها و یا محتوای درون برنامه را نشان میدهد که در حال حاضر خالیست  . شما میتوانید با فشار گزینه Add در قسمت پایین سمت راست فایلهای خودتون رو به برنامه مورد نظر منتقل و کپی کنید .

در نهایت فایل شما وارد گوشی و برنامه ای که انتخاب کردید میشود . کافیست برای مشاهده فایل به گوشی خود بروید و برنامه مورد نظر را باز کنید .

در این روش کپی فایل در آیفون  ،شما بسته به نوع نیازتون میتونید هر فایلی که میخواین رو در هر برنامه ای کپی کنید  . مثلا یک فایل Word را در یک برنامه با قابلیت بازکردن فایلهای doc. کپی کنید و یا یک File Manager جامع با قابلیت بازکردن انواع فرمتهای مختلف دانلود کنید ، فایلهایتان را به درون برنامه کپی کنید و لذت ببرید.