اگر کاربر اپل هستید و محصول آیفون را در دست دارید، حتما با پیغام iPhone is Disabled  در صفحه لاک‌اسکرین آیفون خود آشنا هستید. این ارور زمانی خود را نشان می دهد که دفعات متعددی رمز آیفون را اشتباه وارد کنید. در ادامه 3 راه حل رفع این مشکل را بررسی می کنیم. همچنین دلایل مواجه شدن با این ارور را نیز بازگو خواهیم کرد.

راه حل مشکل iphone is disabled
گاهی اوقات روی تلفن همراه کاربران آیفون پیامی به شکل iphone is disabled connect to itunes نمایش داده می شود. اگر برای شما هم مشکل ایفون disable پیش آمده است و از شما می خواهد تا 1 دقیقه دیگر یا 5، 15 یا 60 دقیقه دیگر مجددا امتحان کنید.

بررسی بازه های زمانی غیر فعال شدن آیفون

  • 5 رمز اشتباه پشت سر هم؛ آیفون برای ۱ دقیقه غیر فعال می‌شود
  • 7 رمز اشتباه پشت سر هم؛ آیفون برای ۵ دقیقه غیر فعال می‌شود
  • 8 رمز اشتباه پشت سر هم؛ آیفون برای ۱۵ دقیقه غیر فعال می‌شود
  • 9 رمز اشتباه پشت سر هم؛ آیفون برای ۶۰ دقیقه غیر فعال می‌شود
  • 10 رمز اشتباه پشت سر هم؛ آیفون به طور کلی غیر فعال می‌شود و باید به برنامه آیتونز دستگاه را متصل کنید (اگر گزینه Erase Data فعال باشد، تمامی داده‌ها حذف می‌شوند)

راه حل اول فراموش کردن پسورد آیفون ، آیپد یا آیپاد

– پاک کردن آیفون ، آیپد یا آیپاد با استفاده از آیتونز برای حذف passcode ( پسورد آیفون ) :

همان طور که اشاره در صورتی که قبلا دیوایس خود را با آیتونز sync ( همگام سازی ) کرده باشید می توانید با این روش دیوایس خود را ریستور کنید . با این کار دیوایس شما پاک می شود و passcode آن نیز حذف خواهد شد . برای این کار مراحل زیر را دنبال کنید :
1- دیوایس خود را به کامپیوتری که قبلا با آن sync شده اید متصل کنید .
2- آیتونز ( iTunes )  را اجرا کرده و در صورتی که از شما passcode خواسته شد سعی کنید با یک کامپیوتر دیگر که قبلا با آن sync شده اید امتحان کنید و در غیر این صورت از روش حالت ریکاوری برای پاک کردن دیوایس خود استفاده کنید .
3- منتظر بمانید تا دیوایس تان با برنامه آیتیونز sync ( همگام سازی ) شده و یک فایل بکاپ تهیه کند .
4- بعد از اینکه همگام سازی و تهیه بکاپ به پایان رسید روی گزینه Restore [your device] کلیک کنید .

5- زمانی که تنظیمات اولیه نمایش داده شد برای بازگرداندن iOS دیوایس تان گزینه Restore from iTunes Backup را انتخاب کنید .
6- دیوایس خود را در آیتونز انتخاب کنید . سپس با توجه به سایز و تاریخ بکاپ های موجود مناسب ترین آن را انتخاب کنید .

راه حل دوم فراموش کردن رمز آیفون ، آیپد و آیپاد

– پاک کردن دیوایس با استفاده از حالت ریکاوری (Recovery Mode  ) برای حذف passcode ( رمز آیفون ) :

در صورتی که قبلا دیوایس اپل خود را با آیتونز همگام سازی ( sync )  نکرده اید و یا وارد سرویس Find My iPone در آیکلود نشده اید باید از حالت ریکاوری برای ریستور آیفون ، آیپد یا آیپاد خود استفاده نمایید . با این کار دیوایس شما پاک می شود و passcode آن حذف خواهد شد . برای این کار مراحل زیر را دنبال کنید :

1- دیوایس اپل خود را به کامپیوتر متصل نمایید و برنامه آیتونز را اجرا کنید .

2- در حالیکه دیوایس شما به کامپیوتر متصل است آن را سریعا ری استارت کنید .

* در آیفون 8 و 8 پلاس برای رفتن به حالت ریکاوری : دکمه Volume بالا را فشار داده و سریعا رها کنید و سپس دکمه Volume پایین را فشار داده و سریعا رها کنید و در نهایت دکمه Powe/Sleep را تا زمانی که صفحه Recovery-mode راببینید فشار داده و نگه دارید .

* در آیفون 7 و 7 پلاس برای رفتن به حالت ریکاوری : دکمه های Power و Volume پایین را به صورت همزمان فشار  داده و نگه دارید و تا زمانیکه صفحه Recovery-mode را مشاهده کنید آن را رها نکنید .

* در آیفون 6s و پایین تر و همچنین در آیپد و آیپاد برای رفتن به حالت ریکاوری : دکمه های Home و Power ( که در بالا یا کنار دیوایس قرار دارد ) را به صورت همزمان نگه دارید و تا زمانی که صفحه Recovery-mode را مشاهده کنید آن را رها نکنید .

3- زمانی که گزینه هایی برای Update یا Rstore مشاهده کردید گزینه Restore را انتخاب کنید . در صورتی که این مرحله بیش از 15 دقیقه طول بکشد دیوایس شما زا حالت ریکاوری خارج می شود و شما باید مراحل 2 و 3 را مجددا تکرار کنید .

4- منتظر بمانید تا ریستور آیفون شما به اتمام برسد . سپس می توانید تنظیمات اولیه دیوایس اپل خود را انجام داده و از آن استفاده نمایید .

مرحله اخر حذف اپل ایدی

مشکل آنجایی است که شما اطلاعات اپل آیدی و پسورد آن را فراموش کنید و دسترسی به سوالات امنیتی و ایمیل پشتیبان هم نداشته باشید و یا آیفون ٬ اپل واچ و یا آیپدی را بصورت کارکرده خریداری می کنید و در حین خرید یادتان می رود گزینه فایند مای آیفون را غیرفعال نموده و از آیکلود آن خارج شوید و بعدا دسترسی به فروشنده هم پیدا نمی کنید.چرا که برای ارتباط با ایتونز شما نیازمند اپل ایدی و رمز عبور می باشید در صورت فراموشی رمز سرویس ریکاوری و حذف اپل ایدی را مطالعه کنید .

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.